ÚVOD. MOTLIDBA. ZÁZRAKY. SEDEMBOLESTNÁ. OZNAMY. FOTO/VIDEO. ČLÁNKY. KONTAKT.
duchovne vedie dôst. Don Ernest Macák SDB, 
            dôst. Peter Mášik, farár
Svet je spútaný satanovými okovami,
lebo zabudol na Ježišovo utrpenie,
na ten najväčší zázrak Božej Lásky.
  sv. Pavol z Kríža
Kňažské požehnanie
Zoznámenie
Blíži sa každoročná Svätodušná púť

Bola tak ako každý rok  Svätodušná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne. Tá pred ôsmimi rokmi mi celkom zmenila život. Zoznámila som sa tam totiž s mojim drahým manželom. Môžem povedať, že sme sa zoznámili pri nohách Sedembolestnej Panny Márie za intenzívneho vanutia Ducha Svätého. Zoznámili nás spoloční kamaráti a poviem Vám, bola to láska na prvý pohľad. Keď mi predstavili neznámeho mladíka, pohliadli sme si do očí a mňa v tej chvíli priam objal pocit pokoja a dobroty, ktorý z tohto mladého muža vyžaroval. Celá partia sme prežívali nočný mládežnícky program, ktorý pre nás saleziáni pripravili.

O polnoci bola svätá omša, bolo to vyvrcholenie celého programu. Celú noc sa na nádvorí Šaštínskej baziliky ozýval spev mladých a mládežníckych skupín. Rozchádzali sme sa až dávno po svitaní, tak nám bolo všetkým spolu dobre! A nám dvom celkom osobitne, obaja sme sa v duši pýtali, či sme nespoznali toho, ktorého pre nás dobrý Pán Boh stvoril. O mesiac som sa s tým milým chlapcom, z ktorého sa vykľul Ivko, stretli znovu v bazilike Sedembostnej Panny Márie, a tak nám bolo spolu dobre, že jedno stretnutie striedalo ďalšie a ďalšie, až sme o 10 mesiacov po zoznámení mohli sláviť v našej drahej bazilike pri nohách Sedembolestnej Panny Márie svadbu. Bol to prekrásny deň nášho života, ktorý volám Brána do Raja manželského života. Naše manželstvo je veľmi šťastné, je také, že môžem povedať: môjho manžela Ivka stvoril Pán Boh pre mňa. A mňa zase stvoril Pán Boh pre neho.

Je to manželstvo, v ktorom sa vzájomne posväcujeme. Takéto manželstvo je obrovským darom od Pána, za ktorý Mu každý večer na kolenách ďakujem. Tak ako som sa za spoznanie svojho manžela 5 rokov na kolenách večer čo večer modlila, tak za neho a naše nádherné dve detičky Pánu Ježišovi ďakujem. Každej mladej dievčine či chlapcovi z celého srdca prajem, aby v svojom živote spoznali toho, ktorého Pán Boh pre ňu /neho utvoril, pretože potom je každý deň prežitý s milovaným človekom kúskom Raja prežívaného už tu na Zemi. A.-G.J.     


Zdravas K Bolestnej Matke
TOPlist